Typy minigolfových hřišť


Klasický Minigolf

Klasický minigolf/Miniaturgolf

Tento typ minigolfu je v České republice ale i ve světě nejpopulárnější. Hrací plocha je tvořena eternitem cementovláknité desky) a kovovými mantinely. Rozměry hřiště jsou striktně dané. V současné době se v pravidlech nachází 28 typů znormovaných drah, které se dají libovolně kombinovat do 18jamkového hřiště. Miniaturgolf je jediný typ minigolfu, při kterém se nesmí vstupovat na herní plochu.

Betonový minigolf

Betonový minigolf

Populární především ve Švýcarsku (kde bylo vybudované první hřiště), Rakousku a Německu. Dráhy jsou betonové a smí se tedy na ně vstupovat. Tato varianta minigolfu má v pravidlech přesně 18 drah a dokonce mají i dané pořadí, v jakém mají následovat.

Filcgolf (filc minigolf)

Filcgolf

Severská varianta minigolfu, oblíbená především ve Švédsku a Finsku. Plocha je tvořena z pevného materiálu opatřený filcem (plst), nejčastěji zelené barvy, takže máte pocit, že hrajete skutečný golf :-). Pravidla ohledně délky hřiště zde nejsou tak přísná. Stejně tak je to s variantami jamek, kterých je 320.

Adventure minigolf

Adventure/Crazy minigolf

Tento druh minigolfu je nejvíce rozšířen ve Spojených státech a Velké Británii. Díky jeho originálnímu pojetí na jednotlivých hřištích se rozšiřuje velmi rychle i do dalších států včetně České republiky. Nejsou zde žádná pravidla ohledně překážek, povrchu a tvaru drah. Proto se můžete na drahách setkat s pískem, vodou atd. Ve Spojených státech je velmi oblíbená varianta tzv. Crazy golfu, kde se překonávají někdy až bláznivé překážky, zmenšeniny slavných staveb… .